Panevėžio miesto jaunuolių socialinės ir informacinės atskirties mažinimas, pasinaudojant miestų vietos veiklos grupių platforma

Įgyvendintos dvi projekto veiklos – išvykos.

Pirmoji išvyka į Klaipėdos delfinariumą, nepakartojami įspūdžiai visiems projekto dalyviams.

Antroji projekto veikla „Išvyka į Pamario kraštą“

Išvykos metu aplankėme Minijos kaimą Nemuno deltos regioniniame parke dar kitaip vadinamą Lietuvos Venecija. Laivu plaukdami Nemuno vaga ir Kuršių mariomis grožėjomės nuostabiais kraštovaizdžiais, gamtos grožiu.

Keliavome ir Aukštumalos pažintiniu taku – paslaptinga vieta, kurioje turėjome retą galimybę susipažinti su visame pasaulyje žinoma aukštapelke ir sužinoti apie jai būdingus augalus bei gyvūnus, pamatyti kraštovaizdį, patirti savitą ir nepakartojamą pelkės grožį bei suprasti, kad pelkė – tai ne tik žliugsintis telkinys su bedugniais ir klastingais turistų tykančiais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems augalams ir gyvūnams.

Drevenos kaimelis, taip pat paliko neišdildomą įspūdį projekto dalyviams. Senas žvejų kaimas, minimas nuo 1253 m. ir įsikūręs Kuršių marių pakrantėje. Palei Dreverną eina Karaliaus Vilhelmo kanalas, kuriuo laivai iš Nemuno patekdavo į Klaipėdą, aplenkdami pavojingas Kuršių marias.

Turėjome puikią galimybę pažvelgti Į Drevernos apylinkes, marias, Naglių gamtinį rezervatą iš 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto taip, kaip kadais čia žvelgė milžinai.

Ir kaip gi vykstant į Pamario kraštą nestabtelėti prie įstabiosios neogotikos stiliumi pastatytos Šv. Jokūbo bažnyčios Švėkšnoje.

Puikus, įsimtinas laikas praleistas kartu! Dėkojame visiems projekto dalyviams!