Įgyvendintas projektas “Pagalba verslo pradžiai”

Projektas “Pagalba verslo pradžiai” Panevėžyje startavo 2021 m. birželio mėn. Projektą įgyvendino Panevėžio vietos veiklos grupė (toliau – Panevėžio VVG).
Projekto tikslas – suteikti pagalbą verslo pradžiai naujai įsikūrusiems verslo subjektams Panevėžyje.

Vietos plėtros projekte suplanuotose veiklose dalyvavo 6 tikslinės grupės dalyviai, turintys ne didesnę nei 2 metų veiklos patirtį .
Projekto metu visiems dalyviams buvo suteiktos teorinės ir praktinės žinios apie verslo pradžią, 3 mentoriai tobulino 3 verslininkų verslo įgūdžius, juos konsultuojant. Šiems 3 jauno verslo subjektams, kurie 2020 metais registravo savo naują verslą, buvo suteikta galimybė nemokamai naudotis Panevėžio VVG įsigyta ar išnuomota įranga.
Panevėžio VVG įsigijo automobilių testavimo įrangą, kurią jaunas verslininkas Evaldas galės naudoti iš viso 2 metus, jo veikla nėra sustojusi ir karantino laikotarpiu. Jauno verslo atstovas Saulius projekte veiklą vykdė nuo erdvinio modelio kūrimo įrangos gavimo dienos, teikdamas komercines foto, video bei 3D skenavimo paslaugas, perkeldamas suskaitmenintus duomenis į interneto erdvę. Jaunas verslininkas Darius, atlikdamas patalpų apdailos darbus naudojasi išnuomotais glaistymo-dažymo beoriu aparatu ir šlifuokliu sienoms/luboms su dulkių siurbliu. Įranga naudojama gyvenamųjų namų, butų vidaus apdailai, t. y. gipso-kartono, sausos statybos glaisto šlifavimui, dulkių siurbimui.
2021 m. rugsėjo mėn. buvo suorganizuota baigiamoji projekto konferencija “Prielaidos sėkmingo verslo pradžiai”, kurios metu buvo apžvelgtos viso projekto įgyvendintos veiklos, savo patirtimi dalijosi projekto dalyviai.
Visos veiklos jau yra baigtos, tačiau iki 2022 m. birželio 11 d. pagal sutartį jauno verslo atstovui Evaldui Svikiui suteikta automobilių remontui skirta įranga.
Prie Europos socialinio fondo agentūros finansuojamo projekto prisideda Panevėžio VVG skirdama savo indėlį, taip pat prie projekto įgyvendinimo prisijungė 3 mentoriai, kurie savanorystės pagrindais konsultavo jauno verslo subjektus.
Projektas įgyvendintas vietos plėtros strategijos įgyvendinimo teritorijoje.