Pasidalijimas gerąja patirtimi Liunene

Vasario 5-7 dienomis Panevėžioio vietos veiklos grupės darbuotojai ir valdybos nariai lankėsi Liuneno mieste (Vokietija). Vizito tikslas pasidalinti gerąją patirtimi, bendruomeniškumo, savanorystės ir verslumo skatinimo temomis.

Liuneno mieste aplankėme gaisrinę, kurioje mus pasitiko jaunimo brigada, supažindino su gaisrininkų darbo ypatumais, bendrą darbą su greitąją medicinos pagalba, papasakojo apie stipriai plėtojamą savanorišką veiklą gaisrinėje, įdomus faktas, kad samdomų darbuotojų yra 1/3 mažiau nei savanorių, kurių skaičius siekia 300.

Vizitas senjorų dienos centre paliko šiltą, jaukų, stiprios bendruomenės jausmą. Senjorų dienos centre lankosi nuo 16-22 senjorų, senjorai yra laukiami nuo 8:00 iki 17 val., dienos metu vyksta edukaciniai užsiėmimai, žaidimai,  pietūs kartu, įrengtos poilsio zonos. Centras taip pat turi savanorių, kurie su seneliais po keletą valandų į dieną, du kartus per savaitę, skaito laikraščius, leidžia laiką gryname ore. Liuneno miestas keliais tūkstančiais gyventojų nusileidžia Panevėžio miestui, tačiau jame veikia 150 senjorų dienos centrų.

Taip pat apie tam tikrą savanorystės formą ir misiją sužinojome lankydamiesi Šv. Marijos ligoninėje. Savanoriai priimami nuo 15 metų ir kurie savo ateitį sieja su medicina, prieš pradedant savanariauti ligoninės paskirtas darbuotojas patikrina, moksleivių pažymius, tinkamą elgesį ir įsitikinus jų motyvacija yra priimami savanoriauti ligoninėje.

Taip pat buvome pakviesti apsilankyti Westfalijos verslo archyve Dortmundo pramonės rūmuose, pabuvojome Liūneno stiklo fabrike.